Какие зубные коронки лучше

Яка зубна коронка краще — металокерамічна або безметалова?

Ми розкажемо про найчастіші запитання, з якими стикаються пацієнти під час вибору типу зубних коронок.

Металокерамічна зубна коронка

Металокерамічна зубна коронка - це зубний протез, який виготовляє зубний технік в зуботехнічній лабораторії за попередніми зліпкам лікаря-стоматолога. Простими словами це металевий ковпачок з кобальто-хромового, нікель-титанового або золото-паладієвих сплавів, на який пошарово наноситься керамічна маса різних відтінків і запікається в спеціальній печі.

Зубна коронка з металокераміки, як ми вважаємо, це вже минуле.

  • По-перше, час виготовлення такої коронки 7-14 днів;
  • По-друге, з часом з’являється «траурна облямівка» чорна облямівка на яснах, особливо не гарно виглядає на передніх зубах;
  • По-третє, часті відколи кераміки від металевого ковпачка.

Вартість виготовлення в діапазоні від 1000 до 20000 грн. Ціна залежить від фірми виробника керамічної маси, сплаву для виготовлення ковпачка і, звичайно ж, професіоналізму зубного техніка.

Безметалова зубна коронка

Безметалова зубна коронка даний вид зубних керамічних коронок цікавий тим, що тут відсутній метал і сама коронка за своїми естетичними параметрами повторює точну копію свого натурального зуба. Етапи виготовлення такої коронки схожі на попередні, тільки кераміка пресується пошарово техніком і спікається також в печі.

З мінусів керамічних зубних коронок, мабуть, тільки те, що їх використовують переважно на передні зуби, так як вони не можуть виносити велике навантаження, яке потрібно на жувальних зубах.

Але, з появою САD / CAM-систем це скорочення слів Computer-Aided Design (проектування з використанням комп’ютерної технології) і Computer-Aided Manufacture (виготовлення з використанням комп’ютерної технології) безметалові зубні коронки стало виготовляти набагато простіше. І це найкращий метод виготовлення зубних коронок на сьогоднішній день.

Весь процес виготовлення зубної коронки пацієнт може спостерігати. Після обробки зуба під зубну коронку, доктор сканує ротову порожнину спеціальною камерою і передає зображення на комп’ютер для моделювання нового керамічного зуба. Подальший етап — фрезерування та подальше цементування готової конструкції на зубі.

Ми можемо запропонувати безметалові зубні коронки з оксиду алюмінію, польового шпату це керамічні коронки, які виготовляють за одне відвідування на спеціальному обладнанні фрезер.

З польового шпату можна виготовляти непрямі реставрації на бічні зуби для тих пацієнтів у яких є патологічна стертість. Перевага в тому, що твердість матеріалу практично така як у емалі рідного зуба, а це дуже важливо, щоб не стиралися зуби антагоністи.

Переваги безметалової коронки

  1. точність,
  2. передача кольору,
  3. естетика,
  4. швидкість виготовлення,
  5. термін служби (від 5 років).

Вартість коливається від 7000 до 20000 грн., в залежності від виробника матеріалу.

Зубні коронки з оксиду цирконію

Такі коронки можна виготовляти суцільно анатомічними  або ковпачками для нанесення прескераміки. Цей вид зубних коронок відповідає естетичним вимогам пацієнта, абсолютно не токсичний і інертний до навколишніх тканин зуба. Витримує навантаження, що перевищують більш ніж в 10 разів навантаження на міцність металокерамічних коронок.

З оксиду цирконію можна виготовляти коронки і на передні, і на бічні зуби. Можна виготовляти зубні коронки, полукоронкі, вініри, люмініри, штифти, мости та інші протези. Термін служби таких зубних коронок більше 10 років. Вартість в діапазоні від 5000 до 25000 грн.

При виготовленні непрямих реставрацій з польового шпату, діоксиду цирконію або оксиду алюмінію ми отримуємо точну роботу і при цементуванні її на зуб у пацієнта не забивається їжа на контактах між зубами через те, що контактний пункт непрямоі реставрації найбільш точний ніж у прямої реставрації. Це теж важливо.

Підведемо підсумок

CAD / CAM-система дозволяє нам виготовляти зубні коронки швидко і якісно. Завдяки цій системі ми відмовилися від виготовлення металокерамічних зубних коронок, тим самим даруємо своїм пацієнтам естетичну здорову усмішку.

Макаренко Максим Валерьевич

Макаренко Максим Валерійович

Спеціалізація: хірургія, імплантологія, пародонтологія та протезування
вул. Краківська 11
вул. Новомостицька 25Б
044 332-4-999
097 332-4-999
Пн - Пт: 09:00 - 21:00
Сб - Нд: 09:00 - 21:00
Ліцензія МОЗ України
17/17-сп/3365/32422