имплантация зубов

Імплантація при повній відсутності зубів

Беззуба щелепа або адентія — не рідкість не тільки серед літніх, а й молодих людей. Варто знати, що зуби можуть випадати через поганий догляд, куріння, травми. Наприклад, запущений карієс легко може перейти в періодонтит (запалення тканини за верхівкою зуба), через що ви можете його втратити.

При цьому, відсутність зуба — це не надто велика проблема. Завдяки сучасним методам імплантації ми можемо успішно побороти цю проблему. Існує кілька методик, за допомогою яких можна відновити беззубі щелепи.

Отже, що ми можемо запропонувати пацієнтам при повній адентії зубів?

Звичайно ж, знімний протез або незнімну конструкцію. B iStomatolog ми виготовляємо повні знімні протези, як тимчасові протези для того, щоб пацієнт не відчував дискомфорту через естетику. Протез виконує свою функцію на період загоєння основний хірургічної роботи (двоетапної імплантації, синус-ліфтинг і т.д.).

Мінуси знімного протезу:

 • не дуже зручно
 • іноді, погана фіксація
 • порушення дикції
 • занадто багато місця займає в ротовій порожнині (закрито все піднебіння на верхній щелепі)
 • займає багато відвідувань пацієнта для корекції і багато іншого.

Саме тому ми пропонуємо різні варіанти лікування беззубих щелеп за допомогою штучних коренів - імплантатів.

У вас є можливість вибору, можна отримати умовно знімну конструкцію або незнімну, про кожен метод ми розповімо нижче.

All-one-two

Бюджетний варіант протезування, маємо на увазі використання двох імплантатів в області відсутніх іклів і протеза на 12-14 зубів, який кріпиться на спеціальних кульках (boll-абатментах).

Протезування All-on-two не робиться незнімним, так як діє велике навантаження на опорні імплантати. Умовно знімна конструкція за рахунок каркаса дозволяє нам розвантажити опорні імпланти і перенести частину навантаження на слизову порожнини рота (ясна).

Переваги:

 • протез добре фіксується в ротовій порожнині
 • мінімальний бюджет
 • вільне піднебіння (на верхній щелепі)

Мінуси:

 • умовно-знімний протез, який необхідно знімати для чищення хоча б один 1 раз в тиждень
 • заміна матриць на boll-абатментах (1 раз в рік), а це - додаткові витрати.

All-one-four

Система, яка дозволяє на чотирьох імплантатах встановити конструкцію на 12-14 зубів. Імплантати в такому випадку ставляться в області відсутніх других і п'ятих зубів. Така система може бути умовно знімною, як і в попередній системі, так і незнімною (цементується або прикручується).

Система (все на чотирьох) дозволяє обійти анатомічні утворення (обійтися без синус-ліфтингу і без аугментации кістки на нижній щелепі) і, як і попередня система протезування, дозволяє виготовити тимчасові протези або в день операції, або на 2-3-й день.

Віднести таку систему протезування до недорогої - складно, так як при прикручуваній системі протезування використовуються спеціальні імплантати та цифровий шаблон, який дозволить обійти вищеперелічені анатомічні утворення. При цьому, система добре себе зарекомендувала і використовується вже більше 20 років.

Переваги:

 • стабільна
 • естетична
 • порівняно швидко виготовлена ​​функціональна робота

Мінуси:

 • відносна дорожнеча

All-one-six

Система, яка відрізняється від попередньої двома додатковими опорами (імплантатами) в області відсутніх 6-х або 7-х зубів (молярів). Це дозволяє перерозподілити навантаження між опорними зубами і тим самим продовжити використання незнімної конструкції на більш тривалий термін.

Точно також, як і при попередній технології, зуби встановлюються або одномоментно в день установки імплантів, або, при двоетапної техніці - відстрочено.

Переваги:

 • добрий естетичний результат
 • стабільність конструкції
 • незнімна конструкція
 • довговічність
 • при нинішніх системах імплантатів, можливість обійтися без додаткових витрат на операції (синус-ліфтинг і т.д.)

Мінуси:

 • відносна дорожнеча

Решта системи, такі як All-one-eight і т.д. мають на увазі заміщення втрачених зубів імплантатами в співвідношенні один до одного. Але, ми не прихильники подібних технік, тому як ми не бачимо сенсу коли при повній відсутності 16 зубів на щелепу встановлювати 16 імплантатів. Це досить дорого і не має ніякого сенсу з точки зору функціоналу. Навантаження на кісткову тканину при такому великому втручанні буде занадто велике.

Міфи і реальність в імплантації зубів

Напевно, кожен день ви чуєте рекламу: «імплантація зубів без операції або лазерна імплантація зубів без розрізів» Що тут правда, а що брехня?

По-перше, в медицині будь-яке втручання в організм людини, будь то видалення зуба або імплантація зуба - це хірургічна операція.

По-друге, при імплантації зубів робиться розріз ясен і відшарування до кістки щелепи, щоб можна було висвердлити ложе під імплантат. Інша справа в тому, який це розріз і яке відшарування.

B iStomatolog ми використовуємо мінімальний розріз до 5 мм без відшарування слизової, що дозволяє мінімально травмувати слизову, створити переумови швидкого загоєння та відновлення.

При повній відсутності зубів ми не використовуємо скальпель для розрізу ясна, а використовуємо мукотом (інструмент для проколу ясен) та пілотне свердло через спеціально виготовлений цифровим методом шаблон для установки імплантатів. Що дозволяє нам точно розташувати імпланти у кістці, обходячи анатомічні утворення. Та як би ми не хотіли, але всі ці маніпуляції - це оперативне втручання, тобто хірургічна операція.

Також, для швидкого загоєння ясен після імплантації ми використовуємо A-PRF (фібрин збагачений тромбоцитами). Для зручності та комфорту пацієнта, імплантацію можна провести під седацією (медикаментозний сон), коли пацієнт не відчуває, що у нього відбувається в роті і прокидається тоді, коли лікар вже закінчив свою роботу.

По-третє, лазерна імплантація - це таке ж оперативне втручання, при якому розріз ясен робиться не скальпелем, а лазером. При цьому, всі інші маніпуляції, пов'язані з установкою імплантата стандартні. Таким чином, коли ви чуєте або бачите рекламу зі словами «імплантація зубів без операції або лазерна імплантація зубів без розрізів» ви повинні розуміти, що це ніщо інше як маніпуляція.

Відносні протипоказання для імплантації зубів:

 • цукровий діабет (тип 1)
 • oнкологія
 • захворювання крові
 • ХРАС (хронічний рецидивний афтозний стоматит)

Вартість робіт при повній відсутності зубів залежить від того, яку систему імплантатів ми вибираємо, імплантати якого виробника ми вибираємо, який вид протезування: знімне, умовно-знімне, цементованої або прикручувати. Все це розглядається індивідуально з пацієнтом, виходячи з клінічної картини в порожнині рота і даних комп'ютерної томографії.

У нас ви можете отримати безкоштовну консультацію з розрахунком різних варіантів вартості робіт.

Не варто забувати, що з нинішнім розвитком стоматології, практично немає нічого неможливого і вам не варто засмучуватися через втрату зубів. Знайдіть час прийти до нас, а все інше зробить iStomatolog.

 

Макаренко Максим Валерьевич

Макаренко Максим

Спеціалізується: хірургія, імплантологія та протезування
вул. Краківська 11
вул. Новомостицька 25Б
044 332-4-999
097 332-4-999
Пн - Пт: 09:00 - 21:00
Сб - Нд: 09:00 - 21:00
Ліцензія МОЗ України
17/17-сп/3365/32422