Ми завжди піклуємося про здоров'я та безпеку наших пацієнтів

На сьогоднішній день кожен пацієнт, який звертається в медичний заклад, незалежно від його профілю прагне отримати якісне та безпечне для здоров'я лікування.

Для якості лікування важлива якість стерилізації. В нашому центрі iStomatolog проводяться всі необхідні етапи стерилізації, згідно Наказу МОЗ від  11.08.2014 № 552 Про затвердження Державних санітарних норм та правил "Дезінфекція, передстерилізаційне очищення та стерилізація медичних виробів в закладах охорони здоров'я".

І етап дезінфекція

Це комплекс заходів, які спрямовані на знищення патогенних мікроорганізмів та умовно патогенних мікроорганізмів вірусів, грибів, бактерій.

Дезінфекції підлягають всі поверхні стоматологічного інструментарію, обладнання, які безпосередньо мали контакт в процесі лікування. Основні препарати, які ми використовуємо: Бацилол  АФ, Бактідентплюс, Мікробак форте.

У стоматологічному кабінеті для знезараження повітря ми використовуємо бактерицидні ультрафіолетові лампи, які вмикаємо на 30 хвилин перед початком роботи і після закінчення зміни.

Під впливом УФО у повітрі утворюється озон, який є сильним окислювачем і згубно впливає на мікроорганізми.

ІІ етап предстерилізаційне чищення (ПСО)

Мета данного етапу, повноцінне очищення інструментів від білкових, жирових та механічних забруднень, а також залишків лікарських препаратів. Предстерилізаційне очищення проводиться ручним та механічним способом.

  • ПСО ручним способом проводиться методом замочування в дезінфікуючому розчині, такому як Корзолекс, Аеродозін, Фамідез форте, Дезактин, Ротасепт, 6% перекис водню
  • ПСО механічним способом проводиться за допомогою ультразвукової ванночки, яка сприяє більш інтенсивному очищенню інструментів вироблених не тільки з металу, а також зі скла та пласмаси.

Перевага використння ульразвукових ванночок полягає в тому, що очищення проводиться за допомогою кавітації дезинфікуючого розчину. Невеликі розміри кавітаційних бульбашок дозволяють очистити шороховаті поверхні, глухі отвори та важкодоступні місця.

ІІІ етап стерилізація

Це останній етап обробки інструментарію, перед їх використанням. Він проводиться термостерилізатором - стерилізація гарячим повітрям, та автоклавом - стерилізація паром.

Наша клініка віддала перевагу паровому методу. Його переваги полягають у тому, що стає можлива стерилізація термонестійких виробів при температурі, яка вище точки кипіння води.

Для точного контролю стерилізації виробів, кожен інструмент пакується окремо у спеціальні пакети для стерилізації  з індикаторами якості обробки. Так після закінчення циклу автоклавування, можна побачити зміну кольору індикаторів, що свідчить про правильність виконання етапів стерилізації. Інструменти готові до використання.

 

Ми піклуємося не лише про здоров'я наших пацієнтів та медичного персоналу, а також про довкілля. Весь використаний інвентар підлягає знезараженню, сортуванню та подальшої утилізації.

Ірина Сергіівна Дишлова

Спеціалізується: ендодонтія, реставрація зубів, дитяча стоматологія
Україна, м. Київ 04074
вул. Новомостицька, 25Б
044 332-4-999
097 332-4-999
Пн - Пт: 09:00 - 21:00
Сб - Нд: 09:00 - 21:00
Ліцензія МОЗ України
17/17-сп/3365/32422